Szukaj na tym blogu

środa, 6 października 2010

Stan obecny

Projekt domku, udostępniony do ściągnięcia za darmo, znalazłam na początku roku na stronie: http://www.thewoodcrafter.net/proj/p40.php. Dosyć długo przymierzałam się do niego, bo dopiero wiosną zamówiłam płytę MDF o grubości 5 mm. Nie jest to zgodne z założeniami projektu, ale też i cały domek niewiele będzie przypominał pierwowzór. Zależało mi jedynie na ogólnym zarysie bryły budynku, ścian wewnętrznych, rozmieszczenia okien itp. Najdłużej przymierzałam się do przeliczenia cali na mm. Bałam się, że dzięki przeliczeniu "pogubię" nieco wymiary. I rzeczywiście tak się stało. Na szczęście różnice nie są aż tyle duże żeby nie dało się ich wyrównać w trakcie budowy. Na dzień dzisiejszy stan domku wygląda następująco:
Obecnie walczę z wykuszowym oknem do jednego ze skrzydeł, a dokładnie z witrażem na szybach, bo okienko właściwie na ukończeniu już jest. Bez obaw nie zamierzam topić ołowiu ani umieszczać w nim mini-szkiełek...aż tak szalona nie jestem. Wykonany zostanie tradycyjną techniką Window Color. A ponieważ nigdy tego nie robiłam, poza tym ręka jakby bardziej drży niż jeszcze kilka lat temu wstecz to pierwszy efekt mojej pracy z tym cusiem nadaje się do kosza. Parę lat temu bawiłam się w malowanki na szkle specjalnymi farbami i były bardziej przyjazne w użyciu niż produkt, którego używam teraz. Wygrały jednak względy ekonomiczne, bo do malowanek nie wrócę a kupno całego arsenału farb i relifów wydaje się w tym momencie bezsensowny. Szczegóły okienkowo-witrażowych zmagań opublikuję wkrótce.

3 komentarze:

 1. No tak... a MOńcia cała szufladke farbek do Window ma.... no i co by tu powiedziec? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To mi Moncia jeszcze witrażyk wymyśli i najlepiej namaluje bo mi się moje nie-chinskie łapki trzęsą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. hej :) zdradzisz mi z jakiego materiału wykonywałaś okna ?? bo ja własnie planuje wykonać okna sama :) pozdrawiam serdecznie paauliska@wp.pl

  z góry dziękuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń